Zamyšlení Divoké nyní (ne)učitelky

Některé věci dávají smysl až po nějakém čase. Jen je dobré si na to, co mi, sakra, ten život chce říci, počkat. A ono čekání je opravdu někdy dlouhé. Chtěli bychom výsledek dříve…

Jak asi víte, nebo možná nevíte, já, Divoká učitelka, jsem nyní Divokou ne-učitelkou. Rozhodla jsem se býti více maminkou, protože tomu okolnosti chtěly…

Zpočátku jsem celou situaci prožívala velmi úkorně. Znáte to… napadají Vás myšlenky: „Proč právě já…“. Ale dnes již vím, že to chtělo jen „přežít“.

Dnes již vím, že mé rozhodnutí bylo na všechny strany správné.

Pochopila jsem, že každý člověk má v životě určité místo – jen ho musí najít. A tak jej hledám. Snažím se zužitkovat vše, co umím a pomáhat tam, kde jsem potřebná.

Od ledna bych měla mít tu možnost pracovat i jako terapeut pro děti v náhradní rodinné péči. Již nyní mám možnost nahlédnout pod pokličku tématu náhradní rodinné péče a učit se novému náhledu na situaci. Opět se mi potvrdilo, že člověk se má stále čemu učit. Potkala jsem, díky svému novému směru, mnoho skvělých lidí, a to ať už se jedná o skvělé terapeuty, tak lidi, kteří mi pomáhají v rozjezdu mé soukromé psychoterapeutické praxe, kterou směřuji k rodičům, resp. dětem s problémy v učení, chování.

A tak jsem chtěla jen tímto předat poselství, abyste ve chvíli, kdy máte pocit, že jsou věci „proti Vám“ a jste bezmocní, uměli vytrvat a posilovali víru, že každá, byť sebekritičtější situace, v sobě nese semínko NADĚJE! Nese v sobě poselství, že tato situace se děje právě Vám proto, abyste ji dokázali využít pro dobro věci.

Pojďme tento svět – ať nám dávají okolnosti najevo cokoliv – posouvat směrem k hodnotám, kterými jsou moudrost, solidarita, pochopení pro chování druhého… a to všechno v duchu motta: Každý člověk dělá to nejlepší, co umí. A to i tehdy, když to dělá, a možná jen z našeho úhlu pohledu, blbě…!

Díky a přeji krásný adventní čas a pokud chcete i Vy v životě něco změnit, mohl by Vám pomoci můj e-book, který se věnuje posílení motivace ke změně, učení se něčemu nebo zvládnutí náročného úkolu či náročné životní situace.

Stáhnout si jej můžete ZDARMA ZDE.

Vaše Divoká (ne)učitelka – Jana Divoká

PS: Malý příběh navíc:

Můj syn Jára přišel s převratnou myšlenkou: „Mami, víš proč je dobré vědět, že Ježíšek neexistuje? ….  Představ si, přijdeš se svými dětmi pod stromeček a pod ním nic….:-)“

Jojo, děti jsou moudré, že….?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů